Domeny do konta podpinanie.

Popinanie nowej domeny internetowej do konta hostingowego.

domena internetowa

Dla przypomnienia, domena internetowa wskazuje na jaki tam katalog na dysku jakiegoś serwera w sieci. I to wskazywanie ustawiasz w dwu krokach niby.
Pierwszy krok, to przekierowujesz domenę na serwery DNS Twojego dostawcy usług hostingowych. Jak domenę rejstrowałeś u dostawcy hostingu to tu nic nie masz do roboty.
Drugi krok, to podpięcie domeny do Twojego konta hostingowego w Cpanel tego to konta.
Wszystko zajmuje mniej czasu niż czytanie powyższego. Jak już domena podpięta, to i katalog dla niej stworzony. A jak katalgo masz publiczny przez domenę wskazywany, to i już bloga czy tam Joomla instalować idzie w mig.

Co domena podpięta, co domena zaparkowana?

Domena zaparkowana zawsze wskazuje na główny katalog publiczny ( public_html) konta hostingowego. Ile byś nie miał domen zaparkowanych, to wszystkie na ten katalog główny wskazują.
Znowu domena podpięta wskazuje na dowolny katalog w przestrzeni katalogu publicznego. Czyli możesz tam mieć osobne podkatalogi dla każedego bloga, dla każdego portalu czy sklepu internetowego. Porządek jest, wszystko osobno na swoim miejscu zapisane. Łatwo znaleźć, łatwo zmieniać.

W Cpanel konta hostingowego domenę podpinasz.

Dla zarządzanie kontem hostingowym Cpanel jest, wiesz pewnie, ale tak od wszelakiego przypadku przypominam.
Tam to, w sekcji Domeny, a dokładniej w zakładce Domeny podpięte, podpinasz domenę do Twojego konta hostingowego.

podpinanie domeny internetowej

 

Podpinana domena nie musi być koniecznie już przekierowana na serwery DNS Twojego dostawcy usług hostingowych. To możesz ciut później zrobić. Znaczy do przekierowania nie będzie wskazywać na stworzony już katalog. 
A jak ją przekierujesz, to po kilku godzinach wskazywać zacznie na ten to stworzony dla niej katalog.
Po kilku godzinach, bo tyle zajmuje propagacja zmiany wskazania w sieci serewerów DNS. Jes ich ciut po całym świecie rozsianych, to i wszelakie tam uzgodnienia te kilka godzin zajmują.

Wypełniasz co trzeba i domena podpięta.

W zakładce podpinania nowej domeny wypełniasz wymagana pola, jak na grafice niżej.

domeny podpinanie

1. Wpisujesz nazwę nowej domeny bez http.
2. Użytkownika podaje system, możesz zmienić, ale po co?
3. Główny katalgo Plików - też wypełniane automatycznie.
4. Hasło dla połączenia FTP - możesz sam wymyślić albo skorzystać z generatora haseł.
5. Powtórnie wpisz hasło FTP.
6. Miernik siły hasła, jak za słebe, system odrzuci.
7. Klikasz Dodaj Domenę, system utworzy katalg dla domeny, przekieruje domenę na ten katalog.

W polu Nazwa nowej domeny podajesz tylko nazwę domeny bez protokołu transmisji, czyli na ten przykład nowa22.eu. Domena powinna już być zarejstrowana, niekoniecznie w tym momencie przekierowana na serwery nazw (DNS) Twojego dostawcy hostingu.
Jak widać na grafice wyżej, katalog plików dla podpinanej domeny jest tworzony w głównym katalogu publicznym konta hostingowego. Tu akurat bezwzględna ścieżka dostępu będzie http://nowa22.eu/zarabianiatajemnice.pl .
Znaczy to tylko teoretyczna ścieżka, bo takiej domeny nie podpiołęm i taki katalog nie istniej na moim hostingu. Istnieją za to inne katalogi dla innych domen podpiętych. 
http://nowa22.eu/jan-zablotny.eu/   dla domeny jan-zablotny.eu z adresem domenowym http://jan-zablotny.eu

Jak już podepniesz domenę, możesz instalować w jej katalogu bloga Wordpress, portal Joomla czy co tam masz ochotę. O tym jest w następnych poradnikach z tej serii.

Niżej, jak zwykle poradnik video, masz tam wszystko dokładnie pokazane o domen podpinaniu.

 

       
 
Jan na Twitter