CloudFlare dla strony przyśpieszenia

CloudFlare dla strony szybkości i bezpieczeństwa powiększenia.

CloudFlare

Każdą jedną stronę jaką tam masz na hostingu O12 możesz w chwil kilka do chmury CloudFlare przyłączyć. 
To proste, wiele czasu nie zajmie, wiedzy tajemnej posiadania nie wymaga. Znaczy na hostingu O12, za partnera dla CloudFlare są, to te zawiłe samo się robi, znaczy przekierowanie domey na serwery DNS CloudFlare.
Co i wielkiej komplikacji nie przedstawia, ale zawsze to głowy zawracanie te delegacji domeny przemienianie.

 

CloudFlare dla strony przyśpieszenia.

Oto usługa ClouFlare to prosto CDN czyli Content Delivery Network, na nasze przłożone system dostarczania treści.
W słowach kilku to roproszony po caluśkim Internecie system serwerów pośredniczących między Twoim hostingiem a odbiorcą, czyli każdym internautą ( znaczy jego przeglądarką). Serwery owe zapisują w sojej przepastnej pamięci Twoją stronę i na żądanie odsyłają jej kod. Bez potrzeby zatrudniania serwera obsługującego hosting Twój. Znaczy nie do końca, bo głównie treści stałe zapisywane są, grafiki i takie tam inne.
Fakt, faktem strona ładuje się szybciej, serwer Twój mniej obciążony, mniej danych ma do wysłania. Spadek transferu dojść może i do 90 procent, to w wyjąkowych przypadkach. 
CloudFlare prócz przjęcia transferu większości modyfikuje na dodatek stron Twoich kod, znaczy optymalizuje go i kompresuje dla zwiększenia jesze szybkości ładowania. Co i pewnie jakie tam znaczenie ma dla pozycji u Google, w rankigach ich zawiłych a tajemnych. 
Dane wysyłane do przeglądarki są opatrzone w nagłównku poleceniem przechowyania ich w pamięci podręcznej danej przeglądarki, przyśpiesza to jeszcze ładowanie i dodatkowo zmniejsza transfer.

CloudFlare dla strony chronienienia.

Usługa w chmurze broni dostępu do strony spamerom maści wszelakiej. Oto jak kto usiłuje na stronę naszą wejść z IP albo klasy adresowej zaliczonej do spamerskiej, pojawi mu się najpierw formularz z zabezpieczeniem reCaptcha.
Znaczy w pole wpisać należy kod na obrazku uwidoczniony. Jak miast osoby robot jaki to będzie, to i raczej rady nie da przejści tego. Roboty sieciowe raczej grafik czytać nie umieją.
Usługa ClouFlare domyślnie ukrywa wszelkie adresy email na stronie zpodane. Widoczne są tylko jak mamy włączoną obsługę javascript, co u spamerskich botów niepodobna. To i zobaczą nic albo zakodowane treści na nic przydatne.

Jako że między serwerem hostingu Twojego, a odbiorcą serwery pośredniczące masz, to strona Twoja odporana na ataki DDoS. Znaczy próbę zablokowania serwera przez olbrzymią liczbę zapytań doń kierowanych. 
Usłaga sam w sobie posiada rozbudowany mechanizm wykrywania takich ataków i blokowania, blokuje też roboty sieciowe odznaczające się nadgorliwością.

Jak tam kiedy wypadnie co Twój serwer padnie, to strona Twoje nie zniknie, z chmury widoczna będzie. Znaczy jej ostatnia wersja tam zapisana. Co prawda żadne formularze działać nie będą i wszystko co dynamiczne, ale lepsze to niż kompletny strony brak.

ClouFlare wiele dodatków ma.

Prócz tego co wyżej opisane, w usłudze masz możność wiele dodatkowych funkcji uruchomić. Na ten przykład elsatyczny SSl, czyli połączenie szyfrowane. I to bez konieczności certyfikatu posiadania.
Wiele tam innych masz, na ten przykład system komentarzy bez potrzeby wklejania na stronę wiersza kodu choćby. 

Wszystko darmo i prosto do uruchomienia.

W podstawowej wersji usługa jest całkiem darmo. Dla większości zupełnie starczy, więcej nic nie trzeba.
Samo uruchomienie CloudFlare dla strony Twoje chwil kilka zajmuje. 
W Cpanel swojego konta hostingowego, w sekcji oprogramowanie odnajdujesz ikonkę CloudFlare.

CloudFlare w Cpanel

Po kliknięciu w ikonkę ową przniesiesz się do strony z fromularzem rejstracji w usłudze. Starczy tam email podać, warunki ichni zakceptować, klknąć przycisk rejestruj. Gotowe.
Każdą stronę, jaką masz na hostingu O12 z tego miejsca dodawać i wycofywać z usługi możesz jednym kliknięciem myszki.
Po uruchomieniu usługi dla jakiej strony, zaraz maila od nich dostaniesz z potwierdzeniem.

Jak więcej zrobisz masz potrzebę, do panelu CloudFlare na ich stronie dostać się masz konieczność. Tu masz adres:
https://www.cloudflare.com/

Jak już będziesz na stronie logowania do usługi, podaj tam ten sam adres email co przy aktywacji. Dla hasła ustanowienia skorzystaj z opcji przypominania hasła, co na formularzu jest.

Logowanie do CloudFlare

Więcej a dokładnie masz w Video niżej.

       
 
Jan na Twitter