Instalacja bloga Wordpress

Instalacja bloga wordpress.

  Instalacja bloga Wordpress zajmuje dosłownie kilka chwil. Oczywiście jeżeli dysponujesz kontem hostingowym, a w jego Cpanel jakimś autoinstalatorem typu Installatron albo softacolous. Skrypt instalatora wykona za Ciebie wszelkie uciążliwe prace. Znaczy założy bazę danych, skonfiguruje bloga do pracy z nią. No i wiele innych niewdzięcznych czynności.

  Tobie zaś pozostaje jedynie wybrać katalog w którym ma być założony Wordpress, wyrać nazwę i hasło administratora i tym podobne nienużące czynności. Praktycznie ustalanie tychże zajmuje więcej, niż sama instalcja i konfiguracja plików. Po zakończeniu całości otrzymasz komunikat o sukcesie z podsumowaniem instalcaji. Dodatkowo, na wskazany adres email zostanie wysłana wiadomość z takim samym podsumowaniem. Prawda, że proste, łatwe i przyjemne.

  Po zainstalowaniu bloga nie zapomnij o jednym, o stworzeniu kopii zapasowej. I dalej, jak będzisz rozwijał swojego Wordpress pamiętaj o regularnym tworzeniu takich kopii. W razie kłopotów, awarii wtyczki co bloga zakleszczy, czy innych niespodziewanych a upierdliwych, przywrócisz bloga do używalności. Zajmie to jeszcze mniej czasu niż jego instalacja. To i pamiętaj o kopiach zapasowych.

 

  Istnieje i drugi sposób na instalowanie bloga. Z plików instalacyjnych, co je najpierw na serwer wczytać jest konieczność. Później bazę danych trzeba stworzyć, dodać do niej użytkownika, nadać mu uprawnienia i tak dalej.
To już więcej czasu zajmie, to już więcej wiedzy wymaga. Na dziś, nie spotkałem hostingu który nie ma autoinstalatora, to i nie msz konieczność żadnej się mitrężyć. Wspominam tu o tym dla pożądku, że i tak można.

       
 
Jan na Twitter