Domeny internetowe.Domeny internetowe

  Domena to absolutna podstawa dla Twojej działalności w Internecie. Możesz co prawda uruchomić całkiem darmo stronę na jakimś hostingu, w ich subdomenie. Ale to wcale nie służy budowie Twojego wizerunku w sieci. Tym sposobem nie zdobędziesz zaufania. Blogi zakładane na bloggrze mogą być jedynie uzupełnieniem dla Twoich działań w internecie.

  Domena internetowa jednoznacznie wskazuje na serwer i katalog w którym znajdują się pliki Twojej strony, czyli blog lub portal. Każda taka domena jest unikatowa, to i trochę się namęczysz z jej dobraniem. Na początek proponuję użyć Twojego nazwiska i być może imienia. Przestaniesz być anonimowy w Internecie.

  Co ciekawe, domena może wskazywać na dowolny serwer w sieci, czyli można ją przekierowywać. Rejestrujesz w Polsce, a przekierowujesz na serwer powiedzmy w Stanach Zjednoczonych.

 

Tu możesz zarejestrować domenę.

 

  Koszt rejestracji wacha się od 15 zł do 70 zł, zależnie od rozszerzenia domenowego które użyjesz. Czyli niezbyt wiele. Co roku musisz odnawiać domenę, tu już zapłacisz nieco więcej. Ale niewiele, kwota nie przekroczy 100 zł.

  Pierwszy Twój krok w internecie, to zarejstrowanie domeny. Uruchomienie hostingu i zakładanie bloga to następne etapy. Bez pierwszego sensu żadnego nie mające. Później pewnie i więcej domen używać będziesz, jak działania w sieci rozwiniesz. 

       
 
Jan na Twitter