Joomla to przecież proste, kurs z podstaw samych.

Joomla kurs podstawy

Portal Joomla od podstaw samych.

Kurs podstawy Joomla kurs podstawy.
Jak swój portal osobisty posiadać pragniesz, a pojęcia o Joomla jeszcze nie posiadasz, to i trafiłeś dobrze.
W tej witrynie oto, jan-zablotny.eu, znajdziesz kurs podstaw CMS Joomla. Pokażę jak całkiem darmo ( prócz hostingu i domeny kosztów utrzymania ) uruchomić całkiem profesjonalny portal, do potrzeb przeróżnych zaspokojenie gotowy. Zgodny całkiem z najnowszymi Google wymogami, znaczy responsywny, inaczej dobrze wyświetlający się i na urządzeniach stacjonarnych i na urządzeniach przenośnych.
W niczym nie ustępujący płatnym propozycjom, co nieraz i tysięcy kilka warte. Dowiesz się jak korzystać z najnowszych możliwości arkuszy stylów CSS, łącznie z animacjami. Jak dowolnie, niczym nieograniczenie rozmieszczać moduły w szablonie graficznym. Rozmieścić dowolnie moduły znaczy dopasować wygląd witryny do wymogów swoich. 
Na dodatek ni PHP, ni Java, ni HTML znajomości posiadać potrzeby żadnej nie masz. Większość użycia myszki wymaga jedynie, przeciągania i upuszczania.
Wszystko w poradnikach wideo opisane, prosto i jasno, krok po kroku. Od początku samego, czyli Joomla zainstalowania, kopii zapasowych tworzenia, przez konfiguracje i dostosowywanie. Poznasz wszystkie niezbędne dodatki, jak zainstalować i uruchomić.
Na końcu samym portal na silniku Joomla gotowy będzie, nic nie gorszy od tego w którym gościsz teraz.

Portal Joomla to nie takie trudne Co Joomla jest? 
Najkrócej, choć nie najprościej to napisany w języku PHP system zarządzania treścią, skrótowo CMS.
A dokładnie i po angielsku Content Management System.
Joomla sam zaś w języku suahili męskiego rodzaju jest, na nasze znaczy tyle co razem. Wymawia się to mniej więcej ~ dżumla.
Używam Joomla od lat wielu, zdaje się że od wersji 1.3, to i siłą rzeczy i praktyki ciut owego poznać radę dałem. 
Tak dla rozjaśnienia, portal ten tu  postawiony na wersji 3.4.5. 
Te niepozorne kilka numerów różnicy w wersji, to epoki całe w rozwoju Internetu i Joomla samego. 

Na co i komu CMS potrzebny?
Wszystkim co szybko i bez problemów jakich stronę w Internecie postawić zamiar posiadają. Samo zainstalowanie Joomla, z auto instalatora jakiego wsparciem chwil kilka zajmuje, mniej niż minut trzy. Dalej pierwsze konfiguracje, menu zmajstrowanie, wtyczek jakich doinstalowanie, szablonu graficznego dodanie godzin kilka zająć może. Wreszcie i gotowy do użycia, z możliwościami tylko Twoją wyobraźnią ograniczonymi portal Joomla masz gotowy do działania. 
Dodawanie wpisów nowych, grafik osadzanie, wpisami już dodanymi zarządzanie - wszystko proste, chwil wiele nie wymaga. We wszystkim wsparcie masz portalu mechanizmów. Zmienić układ, zmienić wygląd, wszystko łatwe, wszystko czasu wiele nie wymaga. Znajomość HTML, CSS, Java, JavaScript, PHP też nie wymagana.

Joomla CMS jak złożony jest?
Pierwsze i najważniejsze, masz tu rozdzieloną warstwę programistyczną od warstwy prezentacji treści. Znaczy to tyle że Twoje treści czy tam teksty i obrazki nie mają ni jakiego wpływu na wygląd i działanie portalu. Znowu zmiana wyglądu, czyli skórki, treści bez zmian pozostawia. 
Do działania każdy jeden CMS bazy danych wymaga, tam to właśnie zawartość wpisów i co niektóre ustawienia zapisane masz. Odmiennie grafiki czyli obrazki wszelakie w katalogu specjalnym images zapisane.
Większość CMS'ów, Joomla też, odznacza się stroną Frontową i stroną zaplecza. Front, jak domyślić się idzie, dla wszystkich odwiedzających przeznaczony. Tu treści Twoje wyświetlane. Znowu zaplecze, inaczej panel administratora zarządzaniu i edycji służy. Tam to nowe wpisy dodajesz, moduły tworzysz, zmieniasz ustawienia konfiguracyjne portalu.
Na front wejście zazwyczaj wolne, publiczne, dla chętnych wszystkich. Do zaplecza, dla ochrony logowanie wymagane.

       
 
Jan na Twitter