Konfiguracja tematu graficznego ShaperHelix - Biznes w Internecie

Konfiguracja tematu graficznego

Konfiguracja tematu graficznego Shaper Helix.

Temat graficzny shaper helix to i skórka i framework jednocześnie. W szczegóły wiele się nie wdając, daje to nam niesamowite możliwości dopasowania wyglądu naszego portalu to potrzeb naszych.
Nie mając żadnego pojęcia o html, php i takich tam innych, jesteśmy w stanie zbudować profesjonalną, responsywną witrynę internetową. 
Dla zarządzania szablonem i konfigurowania jego ustawień mamy rozbudowany panel zarządzania szablonem.

Ustawienia podstawowe szablonu.

Wszystkie opcje i funkcje szablonu zgrupowane są w kilku zakładach, w zależności od funkcjonalności.
W pierwszej z nich, Basic czyli podstawowe, znajdziemy kilka opcji odnoszących się właśnie to tych tam podstawowych ustawień.
Po pierwsze możesz tam włączyć albo i nie preloader, czyli animowaną grafikę wyświetlaną w trakcie ładowania plików portalu do przeglądarki,
Dalej idzie uruchomić wyświetlanie małej strzałki przewijającej płynnie do góry strony, znaczy takie tam Go To Top.
Później masz sposobność ustawienia formatu wyświetlania modułu logo i menu ( nagłówek portalu ), może być przyklejony czyli widoczny w trakcie przewijania strony, albo bez aktywnej opcji znikał będzie w trakcie przewijania.
Co do menu samego, to można uruchomić go w dwu wersjach. Stacjonarnej ( komputery ) i mobilnej ( smartfony i tablety ). Dla każdego urządzenia będzie wyświetlane wtedy inaczej. To kawałek responsywności portalu.

W kolejnych punktach ustawiasz Favico czyli ikonę ulubione. To ta mała grafika wyświetlana w tytule zakładki przeglądarki. To też element SEO, obecność tej ikony ma wpływ na pozycję w rankingu Google.

Szablon SEO wspierający

Szablon shaper helix wspiera zabiegi optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych, czyli w skrócie SEO. Optymalizacja znowu umożliwia pozycjonowanie się tam, co skutkuje wyświetlaniem na wysokich pozycjach wyników wyszukiwań. To znowu zwiększa naturalny ruch w Twoim portalu. Większy ruch, więcej odwiedzających, większe szanse na wzrost promowanego biznesu.

       
 
Jan na Twitter