Konfiguracja globalna Joomla  - biznes w Internecie

Konfiguracja globalna Joomla

Konfiguracja globalna czyli dla witryny całej.

Globalna, znaczy że ustawienia obejmują całą witrynę, wszystkie jej strony. Dostęp do konfiguracji masz z panelu zarządzania portalem, menu system, pozycja konfiguracja globalna. Wiele tam do ustawiania nie masz, ale te niewiele ma ogromne znaczenie. Znaczy jak dobrze zrobione do wzrastani oglądalności strony się przyczyni, jak byle jak nic nie da.
To pierwsze nasze spotkanie z SEO czyli optymalizacją dla wyszukiwarek internetowych. Wiedzieć masz konieczność co każda wyszukiwarka internetowa, w tym ta u nas najważniejsza Google, ocenia strony wedle algorytmów swoich. To i jest potrzeba dostosować portal do ich wymogów.  

SEO - optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych.

Nazwa od jakiego czasu nieco myląca, bo teraz strony muszą też być przydatne dla ludzi, to też algorytmy sprawdzają. Przydatne, znaczy treści zawierające, wiedzy i informacji dostarczające.
Jak widać, SEO dziś to takie tworzenie strony żeby i dla maszyn i dla ludzi wartość miała. Pierwsze, co na uwadze mieć musisz to tytuł witryny i jej opis. Obydwa wyświetlane są w wynikach wyszukiwań, w wycinku rozszerzonym. To nic innego jak to, co widzisz po wpisaniu jakiego zapytania w przeglądarce, każda pozycja pokazywana w wyniku wyszukiwania to wycinek rozszerzony. 

Pozycja na której wycinek będzie wyświetlony zależy od miejsca w rankingu wyszukiwarki który strona zajmuje. Ma na to wpływ wiele czynników, strona otrzymuje punkty za spełnienie każdego wymogu. Ile i za jakie, dokładnie tylko niewielu w Google wie. W każdym razie jak spełnisz wszystkie wymogi albo i wiele z nich, masz szansę trafić na pierwszą stronę wyników wyszukiwań. A to daje wzrost ruchu na stronie, 

Konfiguracja globalna - opis witryny i tytuł dla wyszukiwarek.

Na stronie konfiguracji globalnej, w sekcji metadane znajdziesz pole opis witryny. To co Tam umieścisz będzie wyświetlana w wyniku wyszukiwań w wycinku rozszerzonym. Inaczej, masz tu sposobność przedstawienia w krótkim tekście opisu swojej witryny i swojego biznesu w Internecie. Masz do dyspozycji 175 znaków, w tym białe czyli spacje. Powinieneś pisać jasno, sugestywnie, używając słów kluczowych które opisują Twoją działalność. Takimi słowami mogą być: biznes, zarabianie czy tam poradniki i wiele innych. Słowa te są przypisywane przez wyszukiwarki do Twojej witryny. Jak kto tam wpisze sobie "biznes" w pole wyszukiwania wyszukiwarki, to jest szansa że w miarę wysoko wyświetlona będzie strona Twoja w wynikach wyszukiwania. Szansa tym większa, im więcej wymogów algorytmu spełnisz.
Tytuł witryny podajesz w innym miejscu, W edycji pozycji menu strony głównej , w sekcji opcje wyglądu strony. Tam w polu "Tytuł strony dla przeglądarki" podajesz to, co ma być wyświetlane w wynikach wyszukiwania nad opisem strony. Masz tu do dyspozycji 65 znaków, też łącznie z białymi. Zasada podobna jak dla opisu, użyj słowa, frazy kluczowej dopasowanych do zawartości Twojego portalu.

       
 
Jan na Twitter