Aktualizacja Joomla - biznes w Internecie

Aktualizacja Joomla

Drukuj

Aktualizacja Joomla poprawia bezpieczeństwo.

Portal Joomla używany jest przez wielu, to i rozwija się cały czas. Co rusz pojawia się nowa wersja, doskonalsza od poprzedniej. Lepiej zabezpieczona od włamań, szybciej działająca, posiadająca nowe możliwości. 
Nowej wersji nie sposób przeoczyć, informacja o tym pojawia się w panelu administratora. Dziś aktualizacja Joomla to już kłopot żaden, zrobisz to bezpośrednio z panelu administracyjnego. Wszystkie niezbędne pliki zostaną pobrane automatycznie z sieci, rozpakowane i zainstalowane.

Pełna kopia zapasowa Joomla wskazana

Nim aktualizację przeprowadzisz, zrób kopię zapasową portalu. To tak na wypadek wszelaki, zawsze coś tam nie tak może się stać. Masz pełną kopię zapasową, zawsze przywrócić do używalności witrynę idzie. 
Kopi oczywista ręcznie tworzyć potrzeby żadnej nie masz, zrobi to za Ciebie auto instalator z panelu zarządzania kontem hostingowym. W kilka chwil stworzy kopię plików i kopię bazy danych. Ty wskażesz tylko co ma być zabezpieczone. 
Tym to samym auto instalatorem przywracasz Joomla do używalności, starczy wskazać konkretną wersję kopii zapasowej i uruchomić przywracanie. Chwil niewiele, i portal do życia przywrócony.

Nowsza Joomla wersja, nowsza wersja PHP wymagana.

Po aktualizacji Joomla wyjść może niezgodność z wersją PHP. O tym stosowny komunikat na zapleczu portalu dostaniesz, albo i witryna działać przestanie całkiem. 
To i problem żaden. Znowu korzystasz z panelu zarządzana hostingiem, tym razem używasz skryptu wyboru wersji PHP. Ustawiasz tę, której Twój portal do działania wymaga. 
Też wiele czasu nie zajmuje, a wszystko zaczyna działać jak trzeba.

Wtyczki i rozszerzenia też aktualizować należy.

Tak jak silnik Joomla w co raz to nowej wersji się ukazuje, tak i wszystkie dodatki rozwijane są. O pojawieniu się kolejnych wersji też na zapleczy komunikaty będziesz miał. I też aktualizację z tego to zaplecza Joomla zrobisz. Wybierasz jedynie dodatek albo i dodatki co aktualizowane być mają, inicjujesz proces i gotowe. Resztą sama Joomla zajmie się.  Ściągnie archiwa odpowiednie z Internetu, rozpakuje i zainstaluje. Na koniec otrzymasz powiadomienie o sukcesem zakończonej operacji.