Wiele z tego, co biznesowe działania w Internecie wspomóc może, konta hostingowego dla działania wymaga. 

Jaka tam prosta strona przechwytująca z formularzem, ankiety, blogi czy portale, serwera i konta hostingowego wymagają.
Na dziś to kłopot żaden, znaczy konto hostingowe gzie tam wynająć. Sposobności wiele masz ku temu, koszta też nie wygórowane.
Samo zamówienie i uruchomienie chwil kilka zajmie, komplikacje żadnych nie przedstawia.

Niżej poradnik video, jak uruchomić konto hostingowe u dostawcy usług hostingowych O12.
W poradniku pojawia się aktywny link do strony dostawcy usług hostingowych

Transfer FTP to przesyłanie pliku lub plików z jednego miejsca w Internecie do drugiego z wykorzystanie protokołu FTP ( protokół transferu plików ). Możliwe tu jest szybkie i bezbłędne przesyłanie oraz operacje na zdalnych katalogach. Zdalne, znaczy znajdujące się daleko od Twojego komputera.

Do czego to potrzebne?
A różnie, po pierwsze możesz do katalogów na swoim koncie hostingowym pliki graficzne, video i jakie tam potrzeba szybko i bezbłędnie przesyłać, oczywiście pobierać też. 
Jak portal Joomla zainstalujesz, to dla uruchomienia prostego (przyjaznego) adresowania jego stron jest konieczność uruchomić plik httacces. Steruje on bowiem niektórymi zachowaniami serwera, tu akurat uruchamia moduł przepisywania adresów. Aby ten tam plik zaczął działać, trzeba jego nazwę zmienić, i tu FileZilla jak znalazł. O tym będzie niezadługo w jednym z kolejnych wpisów.

Twoja domena internetowa, rzecz ważna i niezbędna.

Domena internetowa ważna, bo służy budowie Twojego wizerunku, czy tam jak woli kto marki. Wydajna w tym niesamowicie, wszak dostępna zawsze i wszędzie. 
Niezbędna znowu, bo bez niej żadnej strony czy portalu nie uruchomisz. Domena to niby drogowskaz kierujący chętnych do wartości Twoich.

Joomla na co komu?

Joomla to portalowy system CMS. Portalowy bo umożliwia tworzenie rozbudowanych znaczne stron internetowych, mających nieraz kilkadziesiąt czy kilkaset podstron.
CMS znowu na polski znaczy System Zarządzania Treścią i to w znaczeniach dwu. Pierwsze, wspomaga znakomicie tworzenie i zarządzanie wpisami, podstronami i mediami wszelakimi. Ma ku temu mechanizmów wiele. 
Drugie, rozdziela część wizualną, kontekstową od części programistycznej. W efekcie zmiana wyglądu portalu ni jak nie wypływa na treści doń wcześniej dodane.

Konfiguracja globalna Joomla - biznes w Internecie

Konfiguracja globalna czyli dla witryny całej.

Globalna, znaczy że ustawienia obejmują całą witrynę, wszystkie jej strony. Dostęp do konfiguracji masz z panelu zarządzania portalem, menu system, pozycja konfiguracja globalna. Wiele tam do ustawiania nie masz, ale te niewiele ma ogromne znaczenie. Znaczy jak dobrze zrobione do wzrastani oglądalności strony się przyczyni, jak byle jak nic nie da.
To pierwsze nasze spotkanie z SEO czyli optymalizacją dla wyszukiwarek internetowych. Wiedzieć masz konieczność co każda wyszukiwarka internetowa, w tym ta u nas najważniejsza Google, ocenia strony wedle algorytmów swoich. To i jest potrzeba dostosować portal do ich wymogów.  

Temat graficzny Joomla - jan-zablotny.eu

Zmiana wyglądu frontu portalu Joomla.

Za wygląd strony frontowej ( czyli miejsca dostępnego dla internautów ) odpowiada temat graficzny, inaczej szablon a jeszcze inaczej skórka.
Zmiana szablonu jest bardzo prosta, to jedno kliknięcie myszką w panelu zarządzania szablonami. Oczywiście wcześniej musimy taki temat graficzny Joomla pobrać i zainstalować. To też niewielka filozofia. Ot wybrany szablon zapisujemy gdzie tam na dysku naszego komputera, później w instalatorze Joomla pobieramy go do witryny i instalujemy. To odbywa się automatycznie, nic tu nie masz do roboty.

Konfiguracja tematu graficznego - biznes w Internecie

Konfiguracja tematu graficznego Shaper Helix.

Temat graficzny shaper helix to i skórka i framework jednocześnie. W szczegóły wiele się nie wdając, daje to nam niesamowite możliwości dopasowania wyglądu naszego portalu to potrzeb naszych.
Nie mając żadnego pojęcia o html, php i takich tam innych, jesteśmy w stanie zbudować profesjonalną, responsywną witrynę internetową. 
Dla zarządzania szablonem i konfigurowania jego ustawień mamy rozbudowany panel zarządzania szablonem.

Aktualizacja Joomla - biznes w Internecie

Aktualizacja Joomla poprawia bezpieczeństwo.

Portal Joomla używany jest przez wielu, to i rozwija się cały czas. Co rusz pojawia się nowa wersja, doskonalsza od poprzedniej. Lepiej zabezpieczona od włamań, szybciej działająca, posiadająca nowe możliwości. 
Nowej wersji nie sposób przeoczyć, informacja o tym pojawia się w panelu administratora. Dziś aktualizacja Joomla to już kłopot żaden, zrobisz to bezpośrednio z panelu administracyjnego. Wszystkie niezbędne pliki zostaną pobrane automatycznie z sieci, rozpakowane i zainstalowane.

       
 
Jan na Twitter